BLOG

„Za vztek bychom měli být vděční,“ říká vedoucí programu Zvládání Vzteku.

„Vztek není výsadou mužů. Jde o emoci, která se týká úplně všech. Je zdravé jej cítit a měli bychom za něj být vděční. Často na něj ale nějak reagujeme a problém nastává, když to přeženeme. Křičíme, mluvíme sprostě, nebo někoho dokonce uhodíme. Když toto chování někomu ubližuje, přestává být v pořádku. A právě v chování můžeme pozorovat určité rozdíly v tom, co je častější u mužů a co u žen.“

Naše terapeutka a vedoucí programu Zvládání vzteku Adéla Klingelová se nedávno stala hostkou rádia Signál. Kromě naší osvětové kampaně Zastav násilí probraly s Klárou Šedovou i výsledky našeho nejnovějšího výzkumu o násilí v blízkých vztazích. A v neposlední řadě se Adéla také podělila o základní rady pro ty, kteří se potýkají se zvládáním vzteku. Co dělat, když hrozí, že vypěníte? Co je to žebřík vzteku? Komu říkáme Motorkář a kdo je Papiňák? To vše a ještě více se dozvíte v rozhovoru Radia Signál.

OTÁZKY

CO JE
VLASTNĚ NÁSILÍ?

Nejen facky a kopance. Také křik, ponižování, výhružky nebo omezování svobody. Násilí na sebe bere na mnoho podob a někdy zůstává dobře skryto. Co jej vlastně definuje a jak se s ním můžeme vypořádat?

 

KPZ

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Násilí nejsou jenom rány pěstí a kopance

Násilí nejsou jenom rány pěstí a kopance

Ve Zvládání vzteku muže učíme ovládat jejich emoce a předcházet tak násilí. Klienti přichází, když se svého chování sami zaleknou nebo si uvědomí, že jejich vztahy trpí a chtějí se změnit. Proč jsou ale často překvapení, někdy i vyděšení, když v terapii poprvé použijeme termín násilí?