BLOG

„Za vztek bychom měli být vděční,“ říká vedoucí programu Zvládání Vzteku.

„Vztek není výsadou mužů. Jde o emoci, která se týká úplně všech. Je zdravé jej cítit a měli bychom za něj být vděční. Často na něj ale nějak reagujeme a problém nastává, když to přeženeme. Křičíme, mluvíme sprostě, nebo někoho dokonce uhodíme. Když toto chování někomu ubližuje, přestává být v pořádku. A právě v chování můžeme pozorovat určité rozdíly v tom, co je častější u mužů a co u žen.“

Naše terapeutka a vedoucí programu Zvládání vzteku Adéla Klingelová se nedávno stala hostkou rádia Signál. Kromě naší osvětové kampaně Zastav násilí probraly s Klárou Šedovou i výsledky našeho nejnovějšího výzkumu o násilí v blízkých vztazích. A v neposlední řadě se Adéla také podělila o základní rady pro ty, kteří se potýkají se zvládáním vzteku. Co dělat, když hrozí, že vypěníte? Co je to žebřík vzteku? Komu říkáme Motorkář a kdo je Papiňák? To vše a ještě více se dozvíte v rozhovoru Radia Signál.

OTÁZKY

CO JE
VLASTNĚ NÁSILÍ?

Nejen facky a kopance. Také křik, ponižování, výhružky nebo omezování svobody. Násilí na sebe bere na mnoho podob a někdy zůstává dobře skryto. Co jej vlastně definuje a jak se s ním můžeme vypořádat?

 

KPZ

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asociace Zastav Násilí

Asociace Zastav Násilí

A je to tady! Kampaň Zastav násilí je možná u konce, naše práce a společné úsilí ale ještě ani zdaleka! Proto jsme založili asociaci Zastav násilí, která nám umožní efektivnější spolupráci.

Vždyť to byla jenom facka!

Vždyť to byla jenom facka!

Naše osvětová kampaň Zastav násilí vyvrcholila besedou Vždyť to byla jenom facka, jejíž součástí byla i debata s českými odborníky a s klinickou psycholožkou Barborou Jakobsen.