BLOG

Muži kteří k nám přichází chtějí své emoce umět ovládat

Jak poznat, že vztek nemám pod kontrolou? Kdy je dobré vyhledat terapii? A je vztek vlastně špatný? I o tom, proč je důležité se svým vztekem umět zacházet, mluvila v rozhovoru pro magazín Reportér vedoucí programu Zvládání vzteku Adéla Klingelová.

Vztek je zpravidla považován za negativní emoci, vždyť i své děti často okřikujeme, aby se nevztekaly a uklidnily se. Jedná se přitom o přirozenou, potřebnou emoci, která nás má za úkol chránit. Vztek sám o sobě tedy není špatný. Problém nastává až v případě, když jej ventilujeme nezdravým způsobem, který ubližuje našemu okolí. V Česku existuje několik organizací provozujících programy pro lidi, kteří se dopouštějí násilí. Mezi tyto programy patří i Zvládání vzteku, který v Lize otevřených mužů vede psycholožka Adéla Klingelová. Kurzy mají značný úspěch, až sedm z deseti klientů se nedopouští fyzického násilí ani 6 měsíců po skončení terapie. Intenzita psychického násilí se pak sníží až o 64 %. Zájemců je ale tolik, že čekací doba může být i několik měsíců. Rozhovor, který s Adélou Klingelovou vedl magazín Reportér si můžete přečíst zde.

OTÁZKY

CO JE
VLASTNĚ NÁSILÍ?

Nejen facky a kopance. Také křik, ponižování, výhružky nebo omezování svobody. Násilí na sebe bere na mnoho podob a někdy zůstává dobře skryto. Co jej vlastně definuje a jak se s ním můžeme vypořádat?

 

KPZ

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asociace Zastav Násilí

Asociace Zastav Násilí

A je to tady! Kampaň Zastav násilí je možná u konce, naše práce a společné úsilí ale ještě ani zdaleka! Proto jsme založili asociaci Zastav násilí, která nám umožní efektivnější spolupráci.

Vždyť to byla jenom facka!

Vždyť to byla jenom facka!

Naše osvětová kampaň Zastav násilí vyvrcholila besedou Vždyť to byla jenom facka, jejíž součástí byla i debata s českými odborníky a s klinickou psycholožkou Barborou Jakobsen.