KPZ

Setkali jste se s násilím?  Poradíme vám, jak postupovat
a kde najít pomoc. Nemusíte na to být sami.

CO DĚLAT KDYŽ…

…jsem se dopustil/a násilí

CO DĚLAT KDYŽ…

…se na mně někdo dopustil násilí

CO DĚLAT KDYŽ…

…jsem byl/a svědkem násilí

Co dělat, když…

…jsem se dopustil násilí

Spoušť už je napáchána, partner/ka s vámi nemluví nebo se vás bojí. Zachovejte klid! Situace je těžká jak pro vás, tak pro ni/něj!
Nejste špatný člověk. Špatné bylo chování, kterého jste se dopustil. Chování se však dá změnit! Neodkládejte změnu na někdy jindy a spojte se s odborníky na násilí.

KPZ:

  • Pokud jste způsobili ublížení na zdraví, hned zavolejte policii a zachránku!
  • Pokud se cítíte bezmocně a bojíte se, že situaci nezvládnete sami, vyhledejte pomoc. Specializovanými pracovišti pro podobné situace jsou tzv. Krizová centra. Jejich seznam najdete např. na nepanikar.eu. Případně vyhledejte podporu vašeho psychoterapeuta nebo blízké osoby.
  • Pokud se chcete naučit rozpoznat násilí a včas ho zastavit nebo se naučit pracovat se svým vztekem, podívejte se na naše tipy na zvládání vzteku a mapu podpory!

Co dělat, když…

…se na mně někdo dopustil násilí

Dopustil se na vás někdo násilí? Cítíte se v pasti a nevíte, na koho se obrátit? Situace, ve které se nacházíte, je obtížná, ale nemusíte na ni být sami. Udělejte první krok a vyhledejte pomoc ještě dnes.

KPZ:

  • Pokud jste vy nebo někdo z vašich blízkých utrpěli fyzickou újmu, okamžitě zavolejte policii a záchranku!
  • Pamatujte, že v tom nemusíte být sami. Svěřte se blízké osobě, které důvěřujete a která vám bude oporou při dalším postupu.
  • Obraťte se na odborníky, kteří vám mohou poskytnout odborné poradenství a potřebnou podporu, například na intervenční centrum, linku pomoci obětem násilí (116 006) nebo na organizaci, která osobám poznamenaným domácím násilím pomáhá.

Co dělat, když…

…jsem byl svědkem násilí

Stali jste se svědky násilí nebo máte podezření, že je někdo z vašich známých týrán? Taková situace může být velice složitá a je důležité k ní přistupovat obezřetně. Nehrajte si na hrdinu a nejednejte na vlastní pěst, raději vyhledejte odborníky, kteří vám situaci pomohou bezpečně zvládnout.

KPZ:

  • Pokud jste byli svědky ublížení na zdraví nebo máte strach o něčí bezprostřední bezpečnost, zavolejte policii a záchranku!
  • Obraťte se na odborníky, kteří vám mohou poskytnout odborné poradenství a podporu, například na intervenční centrum nebo linku pomoci při domácím násilí (116 006). Pomohou vám se v situaci zorientovat a poradí vám, jak postupovat dál.
  • Navštívte stránky domacinasili.cz, kde najdete další informace a zdroje.

PLESK!

Asociace Zastav Násilí

Asociace Zastav Násilí

A je to tady! Kampaň Zastav násilí je možná u konce, naše práce a společné úsilí ale ještě ani zdaleka! Proto jsme založili asociaci Zastav násilí, která nám umožní efektivnější spolupráci.

Vždyť to byla jenom facka!

Vždyť to byla jenom facka!

Naše osvětová kampaň Zastav násilí vyvrcholila besedou Vždyť to byla jenom facka, jejíž součástí byla i debata s českými odborníky a s klinickou psycholožkou Barborou Jakobsen.

NOVINKY

PŘIHLÁŠENÍ
K NEWSLETTERU