BLOG

DESETINA ČECHŮ NEOVLÁDÁ SVŮJ VZTEK

„Martina s Lubošem jsou úspěšní vysokoškoláci s dobrou kariérou. Na okolí působí jako harmonický pár, který bez sebe už deset let nedá ani ránu. A přestože je to pravda, tak právě rány byly tou největší prověrkou jejich vztahu,“ začíná Deník.cz příběh jednoho z párů, které bojují se zvládáním vzteku.
„Záchvaty vzteku, kterými oba vůči sobě trpěli, nejsou zase tak výjimečné. Z loňského průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro organizaci Liga otevřených mužů (LOM) vyplynulo, že problém se zvládáním vzteku cítí až 13 procent dospělých Čechů. Deset procent dotazovaných pak přiznalo, že se dopouští psychického, verbálního či fyzického násilí,“ pokračuje k tématu. Psychoterapeut programu Zvládání vzteku Evžen Nový vysvětluje, co je důležité při práci se vztekem: „Je tedy důležité přestat řešit na koho nebo na co se zlobíme, ale zaměřit se na to, odkud v nás vztek pramení. Musíme poznat vnitřní příčiny vzteku, pocity a stavy, které vzteku předcházejí, a naučit se s nimi pracovat.“

Téma násilí a vzteku v českých vztazích otevřel v tomto článku Deník.cz.

OTÁZKY

CO JE
VLASTNĚ NÁSILÍ?

Nejen facky a kopance. Také křik, ponižování, výhružky nebo omezování svobody. Násilí na sebe bere na mnoho podob a někdy zůstává dobře skryto. Co jej vlastně definuje a jak se s ním můžeme vypořádat?

 

KPZ

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asociace Zastav Násilí

Asociace Zastav Násilí

A je to tady! Kampaň Zastav násilí je možná u konce, naše práce a společné úsilí ale ještě ani zdaleka! Proto jsme založili asociaci Zastav násilí, která nám umožní efektivnější spolupráci.

Vždyť to byla jenom facka!

Vždyť to byla jenom facka!

Naše osvětová kampaň Zastav násilí vyvrcholila besedou Vždyť to byla jenom facka, jejíž součástí byla i debata s českými odborníky a s klinickou psycholožkou Barborou Jakobsen.